1. a 2. kolo sezóna 2016/2017

26.09.2017

22. 10. 2016 Squash prisoners odehrál své první zápasy v 3. lize.
Jedním z prvních soupeřů byl tým Tornádo Squash "B". Na pozici jedničky za nás nastoupil dravý Tomáš Císařovský, který odehrál pěkné utkání s Vladimírem Hotovým (2:3). Ze začátku Tomáš svého soupeře přehrával a po vyrovnaných setech 11:9, 7:11 a 12:10, kdy se mu podařilo dotáhnout třetí set do vítězného konce, mu trošku došly síly a závěr prohrál hladce 2:11 a 4:11.
Naší dvojkou proti stejnému soupeři byl Martin Keliš, který se standardně prezentuje pěknými týmovými výsledky. Jeho oponentem byl pro tento duel Jan Syrový, který Martina porazil v poměru setů 1:3. Zápas to byl vcelku vyrovnaný, ale rozhodly koncovky, které se soupeři bohužel zadařily více. 8:11, 11:8, 6:11, 8:11.
Na pozici třetího hráče nastoupil Radek Dolanský, který si dal za úkol porazit Karola Segeče (1:3). Bohužel ani zde se nezadařilo přetavit tréninkové hodiny do vítězného úspěchu a taktéž po velice vyrovnaném zápase, kdy Radek soupeře mnohokráte překvapoval svou hrou, podlehl v setech 11:6, 12:14, 8:11, 9:11.
Pozici čtvrtého hráče zastával Tomáš Hájek, kterému soupeř nenastoupil a vyhrál tedy kontumačně 3:0.
Squash prisoners x Tornádo Squash "B" 1:3.
Dalším soupeřícím týmen byla Squash Arena.
Té se na pozici jedničky opět postavil náš Tomáš Císařovský a se svým hráčem Adamem Hexnerem (0:3) po vyrovnaném hlavně druhém a třetím setu 6:11, 9:11, 9:11 prohrál.
Naše dvojka Martin Keliš se proti Karlu Svobodovi pochlapila (3:2) a svou vytrvalou hrou vyhrála zápas. Bitva to byla dlouhá, ale Martin vydržel a v posledním veledůležitém setu, neztratil hlavu a podařilo se mu soupeře překonat a dotáhnout zápas, ve kterém mohl vyhrát kterýkoli z účastníků do vítězného konce. 10:10, 11:6, 7:11, 11:5, 12:10.
Naši trojku Radka Dolanského porazil (0:3) Magnus Engervall. První dva sety byly ještě vyrovnané, ale ve třetím soupeř na Radka našel recept a zvítězil přesvědčivě. 9:11, 11:13, 4:11.
Tomáš Hájek na pozici číslo čtyři měl za soupeře ze Squash Areny Lukáše Švarce (1:3). Bitva to byla napínavá, nic méně Tomáš podlehl po setech 11:7, 7:11, 3:11, 7:11.
Squash prisoners x Squash Arena 1:3.
Posledním týmem, který čekal "zajatce" byl pro tento den Squash club Žatec.
Na pozici jedničky se pro tento den již opět tradičně postavil náš Tomáš Císařovský, který si poměrně hladce (3:0) poradil se svým oponentem Marcelem Brtkem. V setech s celkem vysokou výsledkovou převahou 11:2, 11:7 a 11:5 nezaváhal.
Jako dvojka se za náš tým poprvé postavil kapitán mužstva Štěpán Holub a jeho soupeřem pro tento duel byl Marcel Brtek (3:0). Byť podle výsledku se zdá, že se jednalo o jednoznačnou záležitost, průběh setů již naznačuje, že boj byl vyrovnaný a výsledek se mohl při povolení koncentrace lehce změnit. Kapitán však ukázal své kvality a všechny vyrovnané sety 11:7, 11:9, 12:10 vyhrál a připsal tak svému týmu další bod.
Martina Keliše čekal těžký soupeř, kterým byl Jakub Voráček (1:3). Martinovi se proti dobře hrajícímu oponentovi příliš nedařilo a ve druhém setu mu protihráč dokonce uštědřil "kanára". Náš hráč však zabojoval a hned záhy třetí set vyhrál. To byla však poslední výhra, která se mu v zápase povedla, a zbytek hry už Voráček kontroloval, neponechal nic náhodě, zkoncentroval se a dovedl zápas do vítězného konce. 7:11, 0:11, 11:5, 9:11.
Jako čtyřka v tomto náročném dni nastoupil opět Radek Dolanský, kdy jeho soupeř byl Jakub Pisch. Radek si se soupeřem poradil 0:3. Kromě prvního setu, který chlapci hráli až do tiebreaku 13:11, si náš hráč vypracoval vždy malé vedení, které dokázal uhájit až do konce a zbylé dva sety vyhrál shodně 11:8, 11:8.
Nad posledním soupeřem si tedy náš tým trošičku spravil chuť a po dvou předchozích prohrách si maličko vylepšil bilanci jednou výhrou.
Squash prisoners x Squash club Žatec 3:1.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky